понедельник, 12 октября 2020 г.

 


13. 10. 2020

Шановні учні! Щоб знайти матеріал уроку для свого класу, прокрутіть сторінку блогу.

 

Клас:  10  - А, Б

Громадянська освіта  

Урок № 11

  Тема уроку: Як зрозуміти, що твої права порушують?

Мета: з’ясувати, що таке порушення прав людини, проаналізувати ситуації та визначити факти зазіхань на права людини, дібрати з мережі Інтернет та додаткової літератури приклади порушення прав людини; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження;  удосконалювати навички роботи в парах, в малих групах, вміння знаходити додаткову інформацію; формувати розуміння важливості знання прав людини та відповідальність за власні вчинки.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

-                  пояснювати, що таке порушення прав людини;

-                  розпізнавати порушення прав людини;

-                  знаходити відповідну інформацію та критично оцінювати факти;

-                  проявляти стійке негативне ставлення до фактів зазіхань на права людини.

Хід уроку

    I.            Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.

 

1.     Тестування.

Учням/ученицям пропонується дванадцять запитань з чотирма варіантами відповіді.

1)    За міжнародно-правовими актами дитиною визнається «кожна людська істота до досягнення нею…»

А   16 років        Б    18 років          В   20 років              Г   21 року

2)    Уперше про відмінності дитини від дорослого заговорили у

А   XV ст.      Б   XVI ст.       В   XVII ст.      Г   XVIII ст.

3)    Хто з відомих правозахисників є зайвим

А   Жан-Жак Руссо                      Б   Джон Локк

В   Елеонора Рузвельт                Г   Мері Волстонкрафт

4)    Першим документом, який офіційно проголосив перелік прав дитини став

А   Декларація прав дитини       

Б   Загальна Женевська декларація

В   Конвенція ООН про права дитини

Г   Декларація незалежності США

5)    Право самостійно укладати дрібні побутові угоди з’являються у дитини з

А   6 років        Б   7 років        В   8 років        Г   9 років

6)    Яке з прав з’являється у дитини з 14 років

А   відвідувати школу

Б   давати згоду на зміну свого імені та прізвища

В   має право керувати мопедом під час руху на дорогах

Г   має право отримати паспорт (ID-картку)

7)    З якого віку дитина може взяти шлюб за наявності поважних причин

А   14 років     Б   15 років       В   16 років        Г   17 років

8)    Якого з прав не має дитина в 16 років.

А   право самостійно розпоряджатися своїм доходом

Б   право навчатися кермувати мотоциклом

В   право навчатися кермувати автомобілем на дорогах за присутності інструктора

Г   має повну дієздатність

9)    Яка з країн не є учасниками Конвенції про права дитини

А   Ватикан       Б   США       В  Афганістан       Г   Бельгія

10)                      Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні

А   у 1991 р.      Б   у 1995 р.        В   у 1996 р.         Г   у 1998 р.

11)                      Коли було запроваджено Міжнародний день захисту дітей

А   у 1947 р.      Б   у 1948 р.        В   у 1949 р.         Г   у 1950 р.

12)                      Який документ містить статтю: «Дитина має право на захист від економічної експлуатації…»

А   Конвенція про права дитини

Б   Декларація ООН

В   Загальна Женевська декларація

Г   Декларація незалежності США

 

Відправляйте фото з тестами на Вайбер (095 52 15 409)  або на електронну адресу denisenkooksana2017@gmail.com ) до  17-00 години  13.10.2020

 

2.     Бесіда за запитаннями.

-       Що ж таке права людини?

-       Чи можемо ми зрозуміти, що наші права порушують?

-       Що для цього потрібно знати?

1.     Мотивація навчальної діяльності.

2.     Робота з зображеннями.

-       Розгляньте зображення. Яке явище вони ілюструють? (Дискримінація)

 






-       Дискримінацію вважають одним із найганебніших фактів прояву порушення прав людини. Як ви гадаєте, чому?

-       Які ще порушення можна віднести до ганебних?

-       Сьогодні ми поговоримо про те, що таке порушення прав людини та дізнаємося як зрозуміти, що твої права порушують.

II.            Вивчення нового матеріалу.

-        

-       Проаналізуйте ситуації. У яких з них порушуються права людини? Як саме?

1)    15-річна Олена вирішила влаштуватися на роботу на період літніх канікул. Роботодавець погодився взяти дівчину на роботу і назначив робочий час з вівторка по п’ятницю з 8 години ранку до 15 години. (Робочий час становить 24 години на тиждень, а в даній ситуації – 28. Тому має місце порушення прав людини)

2)    По дорозі до інституту Андрій щоранку заходить до магазину та купує собі десерт на обід. Одного разу йому трапився неякісний товар. Однак це він помітив уже в інституті. Коли він повернувся до магазину, продавці відмовилися замінити товар на якісний.

3)    Батьки 12-річної Ірини розлучалися. Після розлучення її мама вирішила змінити своє прізвище та прізвище дочки на дівоче. Ірина була проти. Та мама її не слухала. І змінила прізвища самостійно. (З 10 років дитина має право давати згоду на зміну свого імені та прізвища)

4)    14-річному Олегу батьки заборонили влаштуватися на роботу вантажником з 5-годинним графіком роботи. (у 14 років дитина має право з дозволу батьків влаштуватися на роботу, але легку працю і не більше ніж 4 години на добу)

1.     Робота з текстом підручника (с. 37).

-       Опрацюйте текст підручника.

-       Дайте відповіді на запитання.

-       Коли говорять, що порушуються права людини?

-       Які прояви порушення прав людини вважаються найганебнішими? Чому?

-       Хто виступає гарантом дотримання прав і свобод людини й громадянина? (Держава)

-       Чому, на вашу думку, міжнародна система прав і свобод людини пройшли такий великий історичний шлях та закріплені в багатьох документах?

2.     Робота з Інтернет-джерелами.

-       За допомогою Інтернет-мережі знайдіть приклади порушення прав людини. Проаналізуйте їх.

III.            Узагальнення та систематизація знань.

3.     Робота в парах.

-       Розгляньте ситуації.

-       Визначте, чи є в них порушення прав людини? Якщо так, яке право/права були порушені?

-       Обговоріть отримані результати в класі. Щодо яких ситуацій ваші відповіді збігаються?які висновки можна з цього зробити?

-       Як би ви почувалися ,якби така ситуація сталася з вами? Якою була б ваша реакція?

-       Чи важливо, на вашу думку, забезпечувати й захищати права людини? Чому?

Ситуація

Право, що порушено/ не порушено

1.     Громадянин Р. заволодів документами громадянина М. та утримував його у підвалі, змушуючи виконувати різну роботу

 

2.     У результаті збройного повстання між сусідніми країнами будинок, у якому мешкала сім¢я громадянина Б., було розтрощено під час артилерійського обстрілу

 

3.     Громадянці С. відмовляють у працевлаштуванні на підставі того, що вона ромка

 

4.     За звинуваченням у скоєнні злочину затримано двох осіб. Щоб забезпечити ефективність розслідування спілкування їх з адвокатами було фактично обмежено

 

5.     Перед складанням іспитів школярів та їхні речі обшукують зі спеціальними приладами, щоб учні не приносили електронні засоби для списування

 

6.     У державній школі кожен навчальний день починається зі спільної молитви

 

IV.            Домашнє завдання.

1.     Опрацювати відповідний матеріал підручника с.47-50


13. 10. 2020

 

Клас:  10  - А

Історія України

Урок № 6

Тема : Воєнні дії на території України в 1914-1917 рр.

Мета: пояснити, які події Першої світової війни відбувалися на українських землях у 1914—1915 рр.; визначити особливості російської окупаційної політики в Галичині та на Буковині в 1914—1915 рр.; схарактеризувати участь у бойових діях Українських січових стрільців у 1914—1915 рр.; пояснити зміст понять і термінів «Галицька битва», «Галицько-Буковинське генерал-губернаторство», «депортація»; розвивати вміння учнів аналізувати й узагальнювати історичний матеріал; виховувати в них зацікавленість до історії.

Основні терміни та поняття: Галицька битва, Галицько-буковинське генерал-губернаторство, депортація.

Основні дати: 18 серпня — 11 вересня 1914 р. — Галицька битва; серпень 1914 — червень 1915 р. — період існування тимчасового військового Галицько-Волинського генерал-губернаторства; 28 квітня — 2 травня 1915 р. — участь УСС у боях за гору Маківка.

 

Хід уроку

1.    Перегляньте відеоматеріал за цими посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=Yju5KkykvrQ (Воєнні дії на території України в 1914 р.)

https://www.youtube.com/watch?v=0WCVVVQb4tk (Воєнні дії на території України в 1915-1917 рр.)

2.    Ознайомтеся з матеріалом підручника § 2, письмово виконай те завдання №1,3 на сторінці 23.

Завдання виконуєте  в зошиті.

Відправляйте фото на Вайбер (095 52 15 409)  або на електронну адресу denisenkooksana2017@gmail.com ) до  17-00 години  13.10.2020

 

 

13. 10. 2020

 

Клас:  5  - А

Історія України

Урок № 5

Тема 2. Де відбувається історія.

Тема уроку: Географічний та історичний простір

 

Мета: сформувати в учнів початкове уявлення, що таке географія; створити умови для розуміння, що таке географічний простір; ознайомити з основними компонентами історичної карти; пояснити, яка різниця між фізичними та історичними картами; характеризувати вплив географічного простору на розвиток історії та розвивати вміння працювати з картою; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; виховувати зацікавленість до вивчення теми.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

-       застосовувати та пояснювати на прикладах поняття і терміни;

-       знати, що таке географічний час і простір;

-       пояснювати різницю між фізичними та історичними картами;

-       характеризувати вплив географічного простору на розвиток історії;

-       читати легенду карти

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1.     Анаграма.

-       Розшифруйте анаграму.

АРТАК карта.

-       Пригадайте, що таке карта.

 

Карта – це умовно зменшене загальне зображення земної поверхні або її  частин.

Складіть словничок нових термінів- запишіть визначення у зошит.

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

1.     Робота з картами.

-       Розгляньте дві карти.

-       Чи однакові вони? Чим вони відрізняються?

-       Сьогодні ми дізнаємося, як називаються ці карти, чим вони відрізняються між собою та як з ними працювати.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.     Словникова робота.

-       Прочитайте та запишіть в зошит  визначення поняття:

Географія – це наука, яка вивчає природу Землі, складові її оболонки, територіальну організацію населення та його господарську діяльність.

Переглянте відео матеріал за цим посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=OqV-O_HJx_I

Дайте відповіді на ці питання:

 

-       Про що довідуємося з історичної карти? (Де відбувалися події)

-       Як створюються історичні карти?

-       Як пов’язана географія з історією?

 

Запишіть в зошит  визначення понятть:

 

Історична карта – карта, що відображає події, які відбувалися на певній території  в різні етапи її історичного розвитку.

Легенда карти – короткі відомості того, що зображено на карті.

Контурна карта – карта, на якій відображена лише частина інформації.

1)    Дайте відповіді на запитання.

-       Що показує історична карта? (території держав у різні часи, межі розселення населення, виникнення держав)

-       Що означає «читати карту»?

-       Назвіть різновиди історичних карт.

IV Узагальнення та систематизація знань.

 Письмово в зошиті

1.     Розподіліть твердження у дві колонки.

-      Що позначають на історичній та фізичній карті?

Фізична карта

Історична карта

 

 


А. Кліматичні зони.

Б. Кордони держав.

В. Глибину річок та озер.

Г. Напрями течій річок.

Д. Напрями походів військ.

Е. Висоту найвищих гір.

Є. Місця найважливіших битв.

Ж. Зміни територій та кодонів держав.

Відправляйте фото з табличкою  на Вайбер (095 52 15 409)  або на електронну адресу denisenkooksana2017@gmail.com ) до  17-00 години  13.10.2020

 


V.             Домашнє завдання.

1)    Опрацювати § 6, вивчити нові поняття з теми.

 

 

 

13. 10. 2020

 

Клас:  11  - А

Всесвітня історія

Розділ 2. Держави Північної Америки та західної Європи: формування постіндустріального суспільства.

Тема уроку: Становлення постіндустріального (інформаційного) суспільства.

1.    Перегляньте віде оурок за цим посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=EO43b_2GJIQ

2.    Ознайомтеся з матеріалом підручника §7 (Всесвітня історія), випишіть  в зошит нові поняття та терміни з теми.